Przydatne linki

Regulamin wód krainy ryb łososiowatych

Regulamin wód krainy ryb łososiowatych ze zmianami od 1 stycznia 2018 roku

 

Dorzecze
Rzeka główna krainy ryb łososiowatych Łowisko Szczegółowe granice łowiska Miasto Gmina Dozwolone metody wędkowania, przynęty i inne specjalne ograniczenia i zakazy
1
3 3 4 5 6
Okręg PZW w Krakowie
 

Wisła

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Regulka Regulka Od źródeł do nieczynnego stopnia wodnego w miejscowości. Okleśna Alwernia Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Brodła Od źródeł do cofki Zalewu „Skowronek” Alwernia Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Rudno Rudno Od mostu drogowego na trasie Zalas – Brodła do ujścia do Wisły Alwernia, Krzeszowice, Czernichów Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Sanka Sanka Od granicy rezerwatu przyrody „Dolina Mnikowska” do mostu drogowego na trasie Kraków – Liszki Liszki Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Wilga Wilga Od źródeł do mostu na ul. Kąpielowej w Krakowie Wieliczka, Siepraw, Kraków Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Prądnik Prądnik Od mostu drogowego na trasie Wielka Wieś – Przybysławice do ujścia do Wisły Zielonki, Wielka Wieś, Kraków Przynęty sztuczne, Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Skawinka Głogoczówka Od źródeł do połączenia Głogoczówki z Harbutówką Myślenice, Sułkowice, Skawina Przynęty sztuczne i roślinne, Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Harbutówka Od źródeł do połączenia Harbutówki z Głogoczówką w miejscowości Wola Radziszowska Sułkowice,

Lanckorona

Przynęty sztuczne i roślinne, Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Skawinka od połączenia potoków Głogoczówki z Harbutówką do ujścia potoku Cedron. Skawina Przynęty sztuczne i roślinne.
Cedron Od źródeł do ujścia do Skawinki Lanckorona, Kalwaria, Skawina Przynęty sztuczne i roślinne, Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Dłubnia Dłubnia Od mostu drogowego w miejscowości Wysocice do mostu kolejowego powyżej zalewu Zesławice Gołcza, Iwanowice, Michałowice, Luborzyca, Kraków Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Szreniawa Szreniawa Od źródeł do ujścia potoku Ścieklec. Wolbrom, Gołcza, Miechów, Słomniki, Radziemice, Proszowice Przynęty sztuczne, Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Od ujścia potoku Ścieklec do mostu drogowego w miejscowości Stagniowice  Proszowice Przynęty sztuczne i roślinne.
Ścieklec Od źródeł do ujścia do rzeki Szreniawy w miejscowości Proszowice Racławice, Radziemice, Proszowice Przynęty sztuczne. Zakaz wędkowania od 01 września do 31 stycznia.
Raba Raba Od mostu drogowego w Dobczycach do mostu drogowego w Gdowie Dobczyce, Gdów Sztuczna mucha. Odcinek  C&R  „złów i wypuść” obowiązuje specjalny regulamin.
Od mostu drogowego w Gdowie do ujścia potoku Stradomka Dobczyce,

Gdów

Przynęty sztuczne i roślinne.
Stradomka Od źródeł do ujścia do Raby Łapanów, Trzciana, Gdów,

Bochnia

Przynęty sztuczne i roślinne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Rudawa Krzeszówka Od połączenia z Dulówka do połączenia z Racławką (Rudawką) Krzeszowice Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Rudawa od połączenia Racławki (Rudawki) z Krzeszówką do mostu kolejowego powyżej drogi Zabierzów-Bolechowice Krzeszowice

Zabierzów

Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Rudawa Od mostu kolejowego powyżej drogi Zabierzów-Bolechowice do jazu w Szczyglicach. 

 

Zabierzów Przynęty sztuczne. Odcinek C&R  „złów i  wypuść”  obowiązuje specjalny regulamin. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.
Rudawa Od jazu w Szczyglicach do jazu w Mydlnikach Kraków Przynęty sztuczne. Zakaz spinningowania od 01 września do 31 stycznia.